Centrum pomocy humanitarnej jest miejscem krótkiego, pierwszego postoju uchodźców przekraczających granicę i międzynarodowym hubem, który przyjmuje dostawy pomocy humanitarnej. Następnie rozładunek trafia do segregacji, a w dalszej kolejności do transportu do Ukrainy. Każdej doby docierają do nas tysiące osób, głównie kobiety z dziećmi i osoby starsze.

Jak pomagamy

Tymczasowe schronienie dla uchodźców łącznie z noclegiem i wyżywieniem.

Tymczasowe schronienie dla uchodźców łącznie z noclegiem i wyżywieniem.

Transport dla przyjętych uchodźców w głąb Polski i Europy.

Transport dla przyjętych uchodźców w głąb Polski i Europy.

Magazyn darów takich jak wyżywienie, medykamenty czy środki czystości.

Magazyn darów takich jak wyżywienie, medykamenty czy środki czystości.

Centrum Pomocy Humanitarnej w Przemyślu bez wątpienia okazało się jednym z większych, a jednocześnie bardzo ważnych przedsięwzięć w moim życiu. Wraz z Prezydentem Miasta Przemyśla Wojciechem Bakunem, a także przy wsparciu i zaangażowaniu prywatnego sektora przedsiębiorców w ramach takich organizacji jak Corporate Connections, Polskiej Radzie Biznesu, Pracodawcom RP, Business Centre Club, Konfederacji Lewiatan w zaledwie kilkadziesiąt godzin udało nam się stworzyć miejsce schronienia dla dziesiątek tysięcy osób uciekających przed wojną z ukraińskich miast. Mam wrażenie graniczące z pewnością, że jest to najszybciej i najsprawniej zrealizowany projekt w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Co prawda umowny i nieformalny, ale uruchomiony i działający. Obraz docierających do granicy matek z dziećmi pozostanie z nami na zawsze, to dla nich wszystkich z olbrzymią determinacją budowaliśmy miejsce schronienia, dla nich Przemyśl stał się pierwszym przystankiem w Polsce. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić potrzebującym możliwie jak najbardziej komfortowe warunki. Otoczyliśmy ich opieką, by mogli dalej ruszyć w drogę do docelowych miejsc pobytu. Choć ostatnie tygodnie były dla nas wszystkich trudnym doświadczeniem, odczuwam ogromną satysfakcję, że wspólnie udało nam się stanąć na wysokości zadania i udowodnić, czym jest społeczna odpowiedzialność.

Mam szczerą i ogromną nadzieję, że ten niezwykle trudny czas wkrótce się skończy i pozostanie smutnym wspomnieniem, a my znajdziemy się w świecie pełnym życzliwości i pokoju. Tego życzę nam wszystkim.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym. Bez Was nie pomoglibyśmy tak wielu potrzebującym. Zachęcam także wszystkich chcących wesprzeć Centrum Pomocy Humanitarnej o zgłaszanie się, Wasza pomoc jest niezwykle ważna i potrzebna – czekamy na Was

Artur Kazienko, prezes Kazar Group

Efekty naszych działań

87 432

Uchodźców, którzy znaleźli u nas schronienie

250 000

Wydanych ciepłych posiłków

214

Wolontariuszy pomagających z nami każdego dnia

53

Kierowców zaangażowanych w transport uchodźców

Wspierają nas

Aktualnie CPH może przyjąć ponad 1 500 Uchodźców i zorganizować transport dla podobnej liczby dziennie. Chętnych do wsparcia zapraszamy.